08 دی 1399 - 12:00
معاونت خدمات شهری

معاونت خدمات شهري به عنوان ستاد هماهنگي و نظارت بر وظايف شهرداري اصفهان در اين بخش وظيفه سياستگذاري، برنامه ريزي، هماهنگي، هدايت و نظارت بر عملكرد مناطق و سازمان هاي زير مجموعه در توسعه و احداث پروژه ها، نگهداري و بهره برداري از آنها و ارائه خدمات به مردم را بر عهده دارد

معاونت خدمات شهري به عنوان ستاد هماهنگي و نظارت بر وظايف شهرداري اصفهان در اين بخش وظيفه سياستگذاري، برنامه ريزي، هماهنگي، هدايت و نظارت بر عملكرد مناطق و سازمان هاي زير مجموعه در توسعه و احداث پروژه ها، نگهداري و بهره برداري از آنها و ارائه خدمات به مردم را بر عهده دارد كه در اين ارتباط، تلاش نموده است با افزايش اعتبارات، جلب مشاركت عمومي، تقويت سازمان ها و بهره گيري از همكاري مراكز علمي و پژوهشي در جهت بهبود محيط زيست شهري و ارتقاي كيفي و كمي خدمات شهري كه امروزه به عنوان يكي از ضرورتهاي زندگي شهرنشيني و پارامترهاي اصلي سنجش رفاه عمومي شناخته مي شود، اقدامات موثري را انجام دهد. معاونت خدمات شهري داراي چهار مديريت و شش سازمان در زير مجموعه خود مي باشد. مديريت برنامه ريزي و نظارت بر خدمات شهري مسئوليت نيازسنجي، تدوين برنامه راهبردي، تعريف طرح ها و پروژه ها، تنظيم بودجه، برنامه ريزي و نظارت پروژه ها و طرح هاي عمراني خدمات شهري و ارائه خدمات، از جمله هماهنگي تملك، احداث و توسعه پاركها و فضاي سبز، احياء و ساماندهي ماديها و انهار، نظارت بر نظافت و جمع آوري پسماندها و تفكيك مواد بازيافتي، حمل و تحويل به سيستم پردازش و كارخانه كود آلي اتلاف حيوانات ولگرد و موذي در سطح شهر و اقدامات فعاليت ها زيست محيطي و ايجاد هماهنگي بين ستاد و مناطق در امور فوق را بر عهده دارد. مديريت زيباسازي كه مسئوليت حفظ هويت و سيماي شهر اصفهان و زيباسازي منظر شهري، طراحي المانها و مبلمان شهري، كنترل و ارتقاء گرافيك شهري، اجراء تنديس ها و نمادها و ديگر مواردي كه با زيباسازي در شهر مرتبط مي باشد را برعهده دارد. مديريت پيشگيري و نظارت بر رفع تخلفات شهري نيز يكي ديگر از مديريت هاي معاونت خدمات شهري مي باشد. مباحث جلوگيري از ساخت و سازهاي خلاف، كنترل ساختمان، سدمعبر، جمع آوري متكديان و كودكان خياباني و تحويل به محل هاي مرتبط، ساماندهي مشاغل مزاحم از فعاليت هاي اصلي اين مديريت مي باشد. مديريت بهينه سازي و نگهداري و تعميرات تاسيسات و تجهيزات فعاليت هايي از قبيل روشنايي پاركها، نورپردازي ابنيه و محيط هاي شهري، همكاري در احداث آبنماها ،‌طراحي و نمونه سازي مبلمان شهري،‌ ايمن سازي محوطه هاي بازي كودكان و ساخت ادوات حركت درماني و اسباب بازي كودكان و ... را بر عهده دارد. سازمان هاي تابعه معاونت خدمات شهري نيز شامل : سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني، بازيافت و تبديل مواد زائد، باغ رضوان، پاركها و فضاي سبز، خدمات موتوري و ميادين ميوه و تره بار و ساماندهي مشاغل شهري مي باشد؛ كه طي سال هاي اخير تلاش مستمر و گسترده اي را در زمينه به وجود آوردن محيط زيست سالم و ايجاد تسهيلات شهري انجام داده است.

 

چشم انداز معاونت خدمات شهري

اصفهان ،‌شهردلي است در قامتي جديد از باغ شهرپاك ،زيبا وامن نقش جهان داراي هويت ايراني اسلامي با مردمي سرزنده واميدوار

 

 بيانيه ماموريت معاونت خدمات شهري 

معاونت خدمات شهري شهرداري اصفهان با جلب همكاري و مشاركت شهروندان ، براي ايجاد محيط پاك، ايمن، سبز، مجهز، آرام، زيبا و شاداب و حفظ، توسعه و بهبود محيط زيست ، كسب و كار شهري و كمك به تأمين آسايش، سلامت و بهداشت روحي و جسمي عمومي شهروندان به فعاليت مي پردازد.

خدمات و محصولات اين معاونت در جهت بهبود زندگي جمعي در شهر، با رويكرد مديريت بهينه منابع، مشاركت همگاني و توجه به هويت ايرانی - اسلامي و بهره برداري از حس شهر دوستي، امكانات گسترده و منابع انساني توانمند معاونت براي شهروندان و گردشگران در حوزه هاي زير عرضه مي شود :

* مديريت، جمع آوري، پردازش، بازيافت، تبديل و دفع پسماندهاي عادي و هماهنگي دفع ساير پسماندها.

* مديريت، حفظ و توسعه بوستان ها و انواع فضاي سبز شهري و جنگلي.

* مديريت پيشگيري و مقابله با حوادث شهري و ارائه خدمات امداد، نجات و مقابله با حوادث غيرمترقبه.

* ساماندهي مشاغل و محيط هاي كسب و كار شهري

* مديريت،بهينه سازي ، حفظ و توسعه زيبايي ها، اسباب و لوازم و تجهيزات ، رنگ و نور، ارتباطات تصويري و هنر شهري.

* حفظ و توسعه آرامش با اجراي حقوق و قوانين شهروندي و پيشگيري و رفع تخلفات شهري.

*ايجاد، ‌توسعه و حفظ و نگهداري گورستانها ي اسلامي و نظارت بر گورستانهاي ساير اديان شهر اصفهان

* ترغيب كردگشري با سرويس دهي مطلوب و مهيا در امور خدمات شهري

 

 اهتمام اساسي معاونت تامين رضايتمندي مردم وجلب همكاري و مشاركت شهروندان، توجه به نيازها و تعلقات آنان، تقويت سنت هاي مفيد شهري و جايگاه جهاني شهر با بهره گيري از فن آوري روز دنيا، روش هاي مديريت و سيستم هاي آموزش به منظور ايجاد شهري جذاب و پر رونق با رويكرد خود گرداني مي باشد. در اين مسير ما معتقديم مولفه­ي كليدي كاميابي معاونت در تحقق ماموريت خود توانمند سازي منابع انساني و تامين جايگاه مناسب و رفاه آنهاست

آدرس: 
اصفهان، خیابان شمس آبادی، کوچه قمرالدوله
شماره فکس: 
03132241844
تلفن: 
03132241850
03132241860
03132241870
راه های ارتباطی ما: 
کد محتوا 27401