کسب رتبه برتر در بخش مقاله جشنواره پژوهش و نوآوری مدیریت شهری 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از کسب عنوان برتر در بخش مقاله و عنوان شایسته تقدیر در بخش طرح، توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری، خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، غلامرضا ساکتی اظهار کرد: سیزدهمین دوره جشنواره پژوهش و نوآوری مدیریت شهری، همانند دوره قبل در پنج محور کتاب، پایان نامه، مقاله، طرح نوآورانه و طرح پژوهشی برگزار شد که در این رویداد 2029 اثر در سایت جشنواره ثبت نام کردند و طی فرایند داوری، 4 اثر به عنوان رتبه برتر، 13 اثر به عنوان رتبه برگزیده و 29 اثر به عنوان شایسته تقدیر، معرفی شدند.

وی با اشاره به حضور سازمان مدیریت پسماند در این رویداد علمی، افزود: کارشناسان و پژوهشگران این سازمان با ارسال چندین اثر در قالب مقاله علمی، طرح و فناوری در این رویداد شرکت کردند که یکی از مقاله های ارسالی در محور خدمات شهری با عنوان «آناليز جامع ريجكت پسماند شهري، به عنوان منبع توليد سوخت مشتق از پسماند در کشورهای در حال توسعه» توانست رتبه برتر را از آن خود کند.

*ساز و کار فناورانه شهرداری برای راه اندازی ایستگاه هوشمند دریافت پسماند خشک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص این مقاله که در جامع ترین رویداد علمی-تخصصی مدیریت شهری در کشور حائز رتبه برتر شده، گفت: این مقاله به زبان انگلیسی نگارش یافته و در سال 2020 در نشریه معتبر Renewable Energy با ضریب تاثیر 8 منتشر شده است.

وی در مورد جزییات پژوهش برگزیده سازمان در این جشنواره افزود: این مقاله گزیده ای از اقدامات فنی این سازمان در راستای پروژه تولید RDF و مصرف آن به عنوان سوخت کمکی در صنایع سیمان بوده که در سالیان گذشته پیگیری شده و نشان دهنده اقدامات دقیق علمی و فنی این سازمان در راستای مدیریت اصولی پسماند شهری و تبدیل آن به انرژی در مسیر توسعه پایدار شهری است.

ساکتی اضافه کرد: در بخش طرح نوآورانه با محور نوآوري و هوشمندسازي شهري نیز طرح «دستگاه مکانیزه خوددریافت برای راه اندازی ایستگاه هوشمند دریافت پسماند خشک» حائز رتبه شایسته تقدیر شد که این طرح نیز برگرفته از پروژه تعریف شده در سازمان مدیریت پسماند، به منظور ساخت یک دستگاه خوددریافت پسماند خشک شهری است که هم اکنون در دانشگاه اصفهان نصب شده است.کد محتوا 42568

برچسب ها