بیش از 12 هزار جعبه ایمن در شهر اصفهان تحویل ایستگاه های بازیافت شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت: بیش از 12 هزار جعبه ایمن که برای تفکیک جزء ویژه پسماندهای خانگی به کار می رود، طی 9 ماه اخیر در شهر اصفهان تحویل ایستگاه های بازیافت شده است.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، غلامرضا ساکتی اظهار کرد: در راستای تداوم طرح مدیریت جزء ویژه پسماندهای خانگی از ابتدای سال جاری از طریق ایستگاه های بازیافت بیش از 37 هزار جعبه ایمن در میان شهروندان اصفهانی توزیع شده است.

وی ادامه داد: همچنین طی 9 ماه اخیر بیش از 12 هزار جعبه ایمن پر شده به ایستگاه های بازیافت تحویل شده که مجموع آن حاوی حدود شش هزار و 400 کیلوگرم جزء ویژه پسماند خانگی شامل انواع تیغ، ژیلت، سرسرنگ، باطری و لانست قندخون بوده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با بیان این که جداسازی جزء ویژه پسماندهای خانگی مزایای بسیاری در زمینه بهینه سازی مدیریت پسماندها دارد، افزود: این اجزا به دلیل کوچک بودن و ویژگی هایی مانند تیز و برنده بودن می تواند در کیفیت و مرغوبیت کود آلی خلل ایجاد کنند اما در حال حاضر با زیرساخت های ایجاد شده و همچنین اقدامات گسترده فرهنگی و آموزشی انتظار می رود به تدریج شاهد کاهش جزء ویژه در پسماندهای خانگی باشیم.

وی با اشاره به نحوه دفع این گروه از پسماندها بیان کرد: جعبه های ایمن در شرایط استاندارد و در محل دفن پسماندهای پزشکی دفع می شود که این لندفیل در کف با لایه های عایق ژئوممبران و ژئوتکستایل پوشیده شده و طی هر مرحله از عملیات دفن، در زیر آن، پتوی آهکی و در روی آن خاک پوششی ریخته می شود که این اقدامات از نفوذ هرگونه مواد آلاینده به منابع آبی و خاکی جلوگیری می کند.

ساکتی تصریح کرد: اگر شهروندان تلاش خود را برای تفکیک حداکثری گروه های مختلف پسماند به کار بگیرند، امکان پردازش تخصصی فراهم می شود و از سوی دیگر تا حد زیادی می توان آسیب های ناشی از پسماندها را در محیط زیست کاهش داد.کد محتوا 42657

برچسب ها